Čistenie suchým ľadom považuje firma IB Rein za inovatívny proces a radí sa medzi popredné spôsoby špeciálnych čistení. Z profesionálneho hľadiska hovoríme o otryskávaní, ktoré je veľmi šetrné k citlivým povrchom. Pelety ľadu sa okamžite odparujú a preto nezostáva pri čistení napríklad voda. Zvyšky nečistôt ako olej, ropné látky, mazivá začnú tuhnúť a ľahko sa pozbierajú. Veľkou výhodou je čistenie elektrických zariadení, kde si vyžaduje čistiaci proces skutočne citlivý prístup.

Pri čistení suchým ľadom šetríme čas a energiu. Nepotrebujeme ako pri tlakovom otryskávaní vysávať vysávačom zvyškové kvapaliny. Pri čistení strojov a technických zariadení nepotrebujeme demontovať technické prístroje. Všetko vieme vďaka inovatívnej technológii riešiť rýchlo a efektívne. Ekologická stránka tohto typu čistenia je veľmi vzácna. Absolútne minimálny dopad na životné prostredie. Vďaka inovatívnemu systému vieme všestranne využívať aplikáciu tohto procesu v akomkoľvek sektore hospodárstva. Naša služba čistenie suchým ľadom je vhodná pre priemyselné a výrobné podniky. Svoje miesto si nájde aj u živnostníkov, ktorí potrebujú riešiť špeciálne čistenia. Od odstraňovania vodného kameňa, sadze, polepov, grafitov až po jemné čistenie elektrotechnických častí a motorov.

Základné princípy čistenia suchým ľadom. Pomocou nich vieme čistiť silne znečistené povrchy.

Kinetická energia:
Stlačený vzduch unáša pelety na znečistený povrch. Rýchlosť dopadu peliet na povrch presahuje rýchlosť zvuku.

Termický šok:
Po dopade peliet zažíva povrch termický šok. Pelety s teplotou - 79 stupňou zapríčiňujú krehnutie a rozpúšťanie špiny.

Sublimácia:
Pelety pri dopade na povrch menia svoj charakter z pevného na plynné. Tým pádom pri dopade znásobujú svoj objem o 800 krát. Môžeme nazvať tento efekt ako explozívny, ktorý dokonale odstraňuje nepoddajné znečistenie.

Čistenie suchým ľadom alebo pieskovacie- otryskávacie služby?

Čistenie dreva a drevených konštrukcií suchým ľadom

 
Naša služba čistenie suchým ľadom a pieskovacie- otryskávacie služby je identická v tom, že ide o čistenie povrchov absolútne špičkovou metódou. Suchý ľad je zväčša určený na veľmi citlivé materiály v elektrotechnickom a strojárskom priemysel. Na druhej strane otryskávacie služby ponúkame na tryskanie lodí, áut, motorov z áut, odstraňovanie hrdze, čistenie roštov z lakovní a iné. Našou novinkou je veľmi citlivá metóda čistenia rozdrvenou orechovou škrupinkou. Pomocou silného kompresora a orechovej škrupinky výborne čistíme grafity, zatvrdnuté nečistoty na citlivých povrchoch a rôzne farby.

Čistenie oleja a chemického znečistenia suchým ľadom


Naše služby ponúkame v nasledovných mestách: Bratislava a okolie, Malacky, Senec, Pezinok, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec.
 

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 24 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.

Rád Vám poradím a odporučím najlepšie
riešenie.