Profesionálna čistiaca firma IB Rein v Bratislave s pôsobnosťou pre celé Slovensko vykonáva čistenie povrchov tryskaním (pieskovaním). Priemyselné čistenia vykonávame pre každý segment trhu a priemysel. Otryskávaním naše služby nekončia. Ponúkame široké spektrum služieb od roku 1993. Naše portfólio je zamerané na verejné, administratívne a komerčné budovy, výrobné a spracovateľské podniky a domácnosti.

Naša technika dosahuje až 3000 barov

Niečo o našej službe pieskovanie - otryskávanie

Povrchová úprava pieskovaním je metóda, kde pripájame tlakový čistič alebo pieskovacie zariadenie s vysokým tlakom a prietokom vody alebo vzduchu k tryske, ktorá nasáva abrazívne médium. Voda a piesok (abrazívne médium) sa zmiešavajú a efektívne čistia povrch. Technológia na úpravu povrch je vycibrená za roky. Ponúkame profesionálnu čistiacu službu tryskaním. Otryskávanie slúži hlavne ako pred príprava povrchu na ďalšiu úpravu. Technológia pieskovanie zbaví povrch hrdze, oleja, mastnoty, korózie, farby, smaltu a vytvára sa ideálny povrch na úpravu. Naša firma pôsobí hlavne v Bratislave a okolí. Vieme realizovať otryskávacie práce na celom území Slovenska. Bezprašné pieskovanie?
Ponúkame špecifické typy otryskávania, jednou z nich je bezprašné otryskávanie povrchov abrazívnym médiom. Bezprašné pieskovanie je vykonané profesionálnou technikou tak, aby sme mohli zároveň abrazívne médium odsávať. Bezprašné pieskovanie je vhodné na odstránenie graffitov, odstránenie povrchových vrstiev v bytoch, uzavretých priestoroch a všade tam, kde nie je možné vykonávať klasické pieskovacie služby. Pri bezprašnom pieskovaní vám vieme veľmi pohodlne odstrániť povrchové znečistenie z rohov, kútov a z nedostupných miest.


Pieskovanie vzduchom alebo vodou?

Za tie roky sme si vyvinuli dostatočné množstvo skúsenosti nato, aby sme vedeli použiť pieskovacie zariadenie maximálne efektívne. Naša služba otryskávanie povrchov sa realizuje tryskacím zariadením, ktoré je napojené na kompresor a v spojení silného tlaku vzduchu a abrazívneho média strhávame nánosy z povrchu. Iným efektívnym prostriedkom je spojenie tlakového čističa s kvalitným tryskacím prostriedkom. Vysoký tlak vody a abrazívne médium účinne ničia hrdzu, sadzu a iné nepoddajné nečistoty. Ktorú metódu použijeme je na nás. 

Čo konkrétne realizujeme?

Tryskanie- pieskovanie kovov, konštrukcií, betónu, dreva, skla, alu diskov, bicyklov, motocyklov, karosérií osobných áut a nákladných áut, otryskávanie diskov, strhávanie omietok, čistenie obrubníkov, odstraňovanie farby a značenia, čistenie a umývanie vysokým tlakom, čistenie a otryskávanie hrádz, lodí, kovových konštrukcií,....

Prídeme za zákazníkom do terénu

Naša služba pieskovacie a otryskávacie služby je zameraná na zákazníkov, ktorí majú náročnú  požiadavku v teréne. Môže sa jednať o tryskanie lodí, áut alebo konštrukcií. Naša služba je maximálne mobilná a disponujeme mobilným silným kompresorom a tryskacím zariadením. V spojení s kvalitným abrazívnym médiom dosiahneme pekné výsledky. 

Aké typy abrazívneho média používame?

Vzhľadom na náročnosť tejto služby používame rôzne typy média. Pre veľmi senzibilné povrchy používame drvené sklo alebo drvenú orechovú škrupinku. Absolútne špičková technológia na odstraňovanie grafitov, sprejov, lepu a sadze. Pomocou orechovej škrupinky vieme čistiť zariadenia, ktoré sú citlivé na vzplanutie. Pomocou nej sa čistia napríklad turbíny lietadiel. Pre tvrdšie plochy sa používa silné agresívne abrazívne médium na strhávanie nánosov.

Otryskávanie, pieskovanie, strhávanie omietky


Segment trhu

Lodný a automobilový priemysel, výrobné podniky, tvrdý industriálny priemysel, komunálna sféra, hotely a reštaurácie, maloobchod, chemický priemysel, elektrotechnický priemysel, stavebníctvo, poľnohospodárstvo, doprava  a iné. 
Cena za pieskovanie
 
Cena za pieskovanie sa odvíja od náročnosti zákazky. Pri jednoduchších otryskávacích prácach účtujeme približne 5 eur až 15 eur za 1 meter štvorcový. Pri veľmi náročných zákazkach, kde si prístup vyžaduje nadštandardnú prípravu účtujeme 20 eur až 35 eur bez dph za 1 met. štvorcový. Všetky ceny pieskovania sú predmetom osobného dialógu a obhliadky na mieste. 
 
Naše ďalšie špecializované čistiace služby pre čistenie a úpravu povrchov
 
Otryskávanie vodou bez abrazívnych médií- rezanie a čistenie vodou
Všade tam, kde nie je možné otryskávať povrch abrazívnym médiom používame čistenie vodným lúčom. Naše stroje disponujú veľmi vysokým tlakom a tak môžeme čistiť a rezať rôzne materiály. Realizujeme rôzne čistiace práce, kde je nutné niečo rezať vysokým tlakom vody. Špecializujeme sa na odstraňovanie povlakov, oddeľovanie tvrdých materiálov, strhávanie náterov, sanáciu železobetónových konštrukcií, strhávanie farby, rezanie betónu a mnohé iné. 

 
Otryskávanie suchým ľadom- bez vody a bez abrazívnych médií
Všade tam, kde nie je možné používať vodu, paru a abrazívne médiá poskytujeme zákazníkom inovatívnu metódu čistenia suchým ľadom. Suchý ľad je zmrazený plyn, ktorý sa po dopade rozplynie. Navyše, disponuje teplotou -79 stupňov Celzia. Po dopade na povrch ochladzuje materiál/špinu a strháva všetko znečistenie. Čistenie suchým ľadom odporúčame všade tam, kde je znečistenie spôsobené mastnotou a biologickým znečistením. Naše služby ponúkame v nasledovných mestách: Bratislava a okolie, Malacky, Senec, Pezinok, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec, Senica, Žilina, Banská Bystrica, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, ...
 

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 27 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.

Dopytový formulár