Čistenie suchým ľadom považuje firma IB Rein za inovatívny proces a radí sa medzi popredné spôsoby špeciálnych čistení. Z profesionálneho hľadiska hovoríme o otryskávaní, ktoré je veľmi šetrné k citlivým povrchom. Pelety ľadu sa okamžite odparujú a preto nezostáva pri čistení napríklad voda. Zvyšky nečistôt ako olej, ropné látky, mazivá začnú tuhnúť a ľahko sa pozbierajú. Veľkou výhodou je čistenie elektrických zariadení, kde si vyžaduje čistiaci proces skutočne citlivý prístup.

Pri čistení suchým ľadom šetríme čas a energiu. Nepotrebujeme ako pri tlakovom otryskávaní vysávať vysávačom zvyškové kvapaliny. Pri čistení strojov a technických zariadení nepotrebujeme demontovať technické prístroje. Všetko vieme vďaka inovatívnej technológii riešiť rýchlo a efektívne. Ekologická stránka tohto typu čistenia je veľmi vzácna. Absolútne minimálny dopad na životné prostredie. Vďaka inovatívnemu systému vieme všestranne využívať aplikáciu tohto procesu v akomkoľvek sektore hospodárstva. Naša služba čistenie suchým ľadom je vhodná pre priemyselné a výrobné podniky. Svoje miesto si nájde aj u živnostníkov, ktorí potrebujú riešiť špeciálne čistenia. Od odstraňovania vodného kameňa, sadze, polepov, grafitov až po jemné čistenie elektrotechnických častí.

Základné princípy čistenia suchým ľadom. Pomocou nich vieme čistiť silne znečistené povrchy.

Kinetická energia:
Stlačený vzduch unáša pelety na znečistený povrch. Rýchlosť dopadu peliet na povrch presahuje rýchlosť zvuku.

Termický šok:
Po dopade peliet zažíva povrch termický šok. Pelety s teplotou - 79 stupňou zapríčiňujú krehnutie a rozpúšťanie špiny.

Sublimácia:
Pelety pri dopade na povrch menia svoj charakter z pevného na plynné. Tým pádom pri dopade znásobujú svoj objem o 800 krát. Môžeme nazvať tento efekt ako explozívny, ktorý dokonale odstraňuje nepoddajné znečistenie.

Čistenie suchým ľadom alebo pieskovacie- otryskávacie služby?

Čistenie dreva a drevených konštrukcií suchým ľadom

 
Naša služba čistenie suchým ľadom a pieskovacie- otryskávacie služby je identická v tom, že ide o čistenie povrchov absolútne špičkovou metódou. Suchý ľad je zväčša určený na veľmi citlivé materiály v elektrotechnickom a strojárskom priemysel. Na druhej strane otryskávacie služby ponúkame na tryskanie lodí, odstraňovanie hrdze, čistenie roštov z lakovní a iné. Našou novinkou je veľmi citlivá metóda čistenia rozdrvenou orechovou škrupinkou. Pomocou silného kompresora a orechovej škrupinky výborne čistíme grafity, zatvrdnuté nečistoty na citlivých povrchoch a rôzne farby.

Čistenie oleja a chemického znečistenia suchým ľadom
Naše služby ponúkame v nasledovných mestách: Bratislava a okolie, Malacky, Senec, Pezinok, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec, Senica, Žilina, Banská Bystrica, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, ....

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 32 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.