Videoinšpekcia Ø potrubia 400mm
60m a 100m kábel
 
Videoinšpekcia Ø potrubia 300mm
65m kábel
 
Videoinšpekcia Ø potrubia 300mm
30m kábel
 
Videoinšpekcia Ø potrubia 120mm
16m a 22m kábel
 
Lokalizácia potrubia
 
Termovízia
 
Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať


Požičovňa inšpekčných kamier na diagnostiku a monitoring potrubia Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš firmy IB REIN disponuje kvalitnými monitorovacími kamerami. S našou kamerou môžeme osvetliť potrubie od priemeru 40mm až po priemer 300mm. Pomocou profesionálnych videoinšpekčných kamier je možné nahrávať audio a video, približovať a vzďaľovať fotky. Jej využitie nájde každá domácnosť, živnostník ale aj firmy. Kamera vhodná na každé ťažko prístupné miesto. Je jedno či ste vodár, riešite vzduchotechniku, čistíte potrubie alebo sa potrebujete dostať na neprístupné miesto. Kamera vám výrazne uľahčí prácu. Do požičovne sme zaradili aj prístroj na presnú lokalizáciu potrubia. Pomocou lokalizačného prostriedku vieme určiť hĺbku potrubia pod zemským povrchom a smer potrubia. Trasovanie potrubia bude s našou technikou určite jednoduchšie ako venovať množstvo času výkopovým prácam. K inšpekčným kamerám sa hodia pri práci profesionálne čističky odpadov.

Rok 2017- profesionálne kamery do potrubia s priemerom 120mm
Naša požičovňa ponúka profesionálne kamery do potrubia, ktorého priemer neprekračuje 120mm. Disponujeme kamerami s výbornou svietivosťou vhodné pre každého profesionála.

Rok 2018- investujeme do požičovne. Začíname požičiavať temokamery 
Od roku 2018 sme spustili aj požičovňu termokamier. Kvalitné termokamery na požičovňu detekujú netesnosti a praskliny na potrubiach. Využijeme ich všade tam, kde sa jedná o netesnosti v domoch a interiéroch.

Rok 2019- väčšie kamerové hlavy = väčšia svietivosť v potrubiach
V roku 2019 sme vyzdobili našu požičovňu špičkovými kamerovými systémami, ktoré sú schopné detekovať chyby v potrubiach až do priemeru 300mm. Veľké kamery sú vhodné na dlhé potrubia a všade tam, kde sa chyba nájde len veľmi ťažko. Naše kamery disponujú audio a video záznamom. Taktiež sme začali požičiavať trasovače potrubia. 

Rok 2020- napredujeme. Ponúkame na prenájom špičkové prístroje na trasovanie
V roku 2020 disponujeme kamerami a systémami, ktoré sú veľmi kvalitné. Každý profesionál si nájde u nás kvalitné zariadenie. Dokážeme trasovať potrubie až do hĺbky 8m. V priebehu roka 2020 máme opäť nové kamery. Dokážeme detekovať chyby v potrubiach až do dĺžky 100m!

Rok 2021- unikátna kamera značky TechWorm pre pokročilých profesionálov
V roku 2021 pokračujeme v zveľaďovaní našej požičovne náradia. Investovali sme do videoinšpekčných kamier, ktoré osvetlia väčšie priemer potrubia a disponujú až 100m káblom. Značky Rothenberger a TechWorm sa tak ustálili v našom sortimente náradia pre požičovňu. Našim mottom pre požičovňu je fakt, že sa snažíme poskytovať také zariadenia, ktoré na trhu len veľmi ťažko nájdete. Profesionálna špičková kamera značky TechWorm je ideálna pre pokročilých a profesionálov, ktorí si sajú záležať na detailoch pri práci. Kamera ponúka výbornú svetelnosť, dlhý kábel a otáčaciu svetelnú hlavu s výbornou svietivosťou. Navyše je možné pripojiť k tejto kamere aj trasovač potrubia, ktorý zasahuje až do hĺbky 8m.

Rok 2022- termovízne kamery pre citlivé práce v stavebníctve a priemysle

V roku 2022 tvrdo investujeme do rozšírenia sortimentu termovíznych kamier. Profesionálna termo kamera značky FLIR pre náročných zákazníkov a úplných profesionálov. Citlivé práce v stavebníctve a priemysle. Kamery s extra silným rozlíšením sú schopné detekovať aj tie najcitlivejšie rozdiely v teplote.


Dovoz špecifických inšpekčných kamier možný pre západné a stredné Slovensko
Niektoré vybrané modely určené na špecifické úlohy vieme doviezť na vopred určené miesto v rámci stredného a západného Slovenska. Ide zväčša o modely pre profesionálov a o modely, ktoré sú určené na veľmi citlivé a náročné práce. Ponúkame dovoz pre nasledovné lokality: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno, Skalica, Sereď, Šamorín, Šaľa, Považská Bystrica,
 

1. Špičková tlačná kamera značky TechWorm je naším ťahúňom v našej investičnej činnosti pre požičovňu monitorovacích inšpekčných kamier. Bola vyvinutá tak, aby uspokojila profesionálov pri ťažších a pokročilých problémoch v praxi.

Požičovňa profesionálnych inšpekčných kamier ponúka to najlepšie z oblasti videokamier pre monitoring a diagnostiku potrubia. Požičovňu sme rozšírili o produkt, ktorý je vhodný pre firmy s značnými skúsenosťami v oblasti profesionálneho monitoringu potrubia. Kamera spĺňa veľmi veľa náročných požiadaviek.

Možnosť:
Dovoz kamery v rámci SR možný, nutné školenie


Vymeniteľné bubny- každý kábel disponuje určitou tvrdosťou, ktorý si vymeniame podľa náročnosti zákazky. Kamera obsahuje vymeniteľné 100m a 60m bubny s káblom
Batériové napájanie – výdrž batérie je dlhšia než doba nabíjania. Výhodou je fakt, že nemusíme prerušovať prácu. Nabíjanie zo siete 230 V alebo z cigaretovej zásuvky 12 V v aute. Doba prevádzky s batériou – cca 8-10h.
Bezdrátové ovládanie- ovládanie celého obrazu a prenos obrazu je zaistené pomocou bezdrátového wifi spojenia. Nepoužívame žiadne prepojovacie káble. Štandardné ovládanie kamery je realizované pomocou tabletu.
Možnosť druhého pozorovateľa – wifi router je umiestnený v kamere, ktorý umožňuje bezdrátovú komunikáciu. Tento dovoľuje pripojenie druhého pozorovateľa (napríklad kolega, ktorý realizuje čistenie) pomocou tabletu alebo mobilného telefónu. Takto je lepší prehľad v potrubí, čo sa práve deje.
Ergonómia je navrhnutá tak, aby bola monitorovacia kamera ľahko prenosná. Ťažisko rámu navrhnuté tak, aby sa kamera nepreklopila.

V dodávke nájdete:
Flexibilná spojka hlavy s vysielačom 33 Khz a 512 Khz pre trasovanie polohy (hĺbka trasovania až 8m)
Kamerová hlava VH 33 – automatická nivelita (voda dole), osvetlenie 1080 Ln, priemer 42mm, manuálne ostrenie, plastová ochrana do DN 60
Kamerová hlava RTH 34 – osvetlenie 1200 Ln, priemer 62mm, sonda 33 Khz/voliteľné 512 Hz, automatické vracanie do základnej polohy, motorické ostrenie, plastová ochrana do DN 100
Software – nahrávanie videa, fotografie, popisky o obrazu Batéria 5 Ah- doba prevádzky cca 6h, nabíjačka 230 V

Cena: dohodou

2., 3. Inšpekčná kamera na monitoring a diagnostiku potrubia od 40mm do 300 mm priemeru potrubia

Požičovňa veľkých inšpekčných kamier na monitoring potrubia ponúka našu špičku- Rocam 4 multimedia značky Rothenberger. Kamera je vhodná do priemeru potrubia od 100mm až po 300mm. Ku kamere je možné pripojiť kábel s menšou hlavou, ktorý umožňuje detekovať potrubie v priemere od 40mm do 120mm. Týmto sa nám stáva kamera použiteľná pre malé a veľké priemery potrubia. Obsahuje Li- ion batériu 4,0 aH s výdržou 6 hodín. Kamera obsahuje digitálne meranie vzdialenosti a precízne určenie vzdialenosti polohy hlavy prístroja. Displej kamery je dotykový a odnímateľný. Obsluha maximálne komfortná v akýchkoľvek podmienkach a v menej prístupnom teréne. Mikrofón kamery je zabudovaný. 

Možnosť
Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Verzia 30m kábel
Cena: 60 eur bez dph/24 hodín, Cena víkend 90 eur bez dph
Záloha: 500 eur
*cena na viac dní dohodou
Verzia 65 m kábel
Cena: 90 eur bez dph/24 hodín, Cena víkend 135 eur bez dph
Záloha: 500 eur
*cena na viac dní dohodou

Set obsahuje
Kamera s dĺžkou káblu 30m, vodiace kolieska pre priemer potrubia 150mm a 200mm, vodiaca guľa, hlava 40mm pre potrubie od 100mm do 300mm + kábel 8m s hlavou do potrubia od 40mm do 120mm. Tento set je absolútne špičkový pripravený zvládnuť náročne úlohy.

Zaujímavé parametre:
Kamera disponuje 30m alebo 65 m dlhý kábel a priemer hlavy je 40mm
Perfektná svietivosť sondy v potrubí
Audio, video záznam
Priemer kábla 7,7mm
Batéria Li-Ion 18V / 3Ah
Sieťový adaptér 230V (50-60Hz)
Displej 10,4 TFT LCD farebný, odnímateľný
Kamerová hlava s 36 LED diódami, samonivelačná, vodotesná
Hmotnosť 18kg
 

4. Inšpekčná kamera na monitoring a diagnostiku potrubia od 40mm do 110 mm priemeru potrubia

Cena: 40 eur + dph/24 hod, Cena víkend 60 eur + dph, záloha 300 Eur
Pre priemer potrubia od 40mm do 120mm
Dĺžka kábla: 22m
Veľkosť hlavy: 25mm
Audio, video záznam, približovanie a osvetlenie fotiek, čipová karta pripojiteľná na počítač, ostatné vysvetlíme v predajni
+ v dodávke 1m osvetľovací kábel

Možnosť

Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Roscope 25/22


Roscope 25/16 s lokalizačným modulom

5. Požičovňa lokalizačného modulu na potrubie. Lokalizácia a trasovanie potrubia.

Na výber máte viacero druhov kamier. Lokalizačný modul sa požičiava v nasledovných setoch:

A. lokalizačný modul + Rocam 4 kamera pre priemer potrubia do 40 do 300mm (90 + dph/set)
B. Lokalizačný modul + Roscope kamera pre priemer potrubia od 40 do 120mm ( 90 + dph/set)
C. Lokalizačný modul Techworm + kamera Techworm pre priemer potrubia do 400mm (cena dohodou).
*trasovanie až do hĺbky 8m


5.1 Lokalizátor Rothenberger
Naša požičovňa náradia v Bratislave, Žiline a Liptovskom Mikuláši disponuje profesionálnym prístrojom pre lokalizáciu sondy v potrubí a umožňuje absolútne precíznu prácu pri trasovaní potrubia. Pomocou tohto prístroja je možné vystopovať smer potrubia pod zemou a zároveň určiť hĺbku potrubia pod zemským povrchom. Na hlave kamery je sonda, ktorá komunikuje s prístrojom na zemskom povrchu. Na základe tejto komunikácie vieme veľmi dobre detekovať problémy v potrubí, smer potrubia a mnohé iné závady. Jeho výhodou je skutočné meranie hĺbky, voľba rôznych frekvencií a jednoduché menu vás privedie na stopu. Preprava veľmi komfortná vzhľadom na teleskopický tvar prístroja. Vhodný na profesionálne používanie. Jeho využitie zvládne ktokoľvek, kto si nechá od nás poradiť osobne u nás v predajni alebo telefonicky. Presné trasovanie potrubia detekcia problému v potrubí má mnoho výhod. Šetríme čas a peniaze a nemusíme platiť za rôzne výkopové práce. Prístroj pre lokalizáciu Roloc značky Rothenberger je pripojiteľný na naše kamery.

Možnosť
Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Hmotnosť: 1,4 kg, prístroj na batériu, dotyková obrazovka
Cena 2x kamera + lokalizačný modul 90 eur bez dph/24 hod kamera
Cena víkend: 135 eur bez dph
Záloha: 1000 eur celý set5.2 Lokalizátor TechWorm (trasovanie až do 8m hĺbky)
Nový inovatívny nástroj na lokalizáciu skrytých, zasypaných inžinierskych sietí. Zaisťuje prevenciu poškodenia vďaka zhromažďovaniu informácií na analýzu.

Vyhľadávač vLoc3-Pro je nový inovatívny nástroj na lokalizáciu a zistenie skrytého poškodenia, pričom zhromažďuje informácie pre nasledovný rozbor. Vďaka dvom súpravám tienených 3D antén je skreslenie obrazu ľahko detekované a zobrazené na farebnom displeji. Spolu s klasickým vyhľadávaním s obrazovkami lokátorov série vLoc3 ponúkajú nové perspektívy lokalizácie, plne automatické prechádzanie, priečny graf ukazujúci súčasne maximálny i nulový signál, poskytujúci okamžité meranie skresleného signálu, pôdorys ukazujúci relatívnu orientáciu kábla v ľubovoľnom uhle a nová grafická obrazovka sondy s vodiacimi šípkami vedúcimi k hľadanému miestu, aj v prípade, že je zvislé.

VLoc3 séria je vysoko užívateľsky konfigurovateľná, pričom obsahuje osem pasívnych režimov lokalizácie, režim hľadania porúch, SD (ukazujúci smer odchádzajúceho prúdu) a rozsah konfigurovateľnej frekvencie od 98 Hz do 200 kHz. Zvukové, vizuálne a mechanické vibrácie si môže nakonfigurovať i samotný užívateľ. Môže si nastaviť výstrahu pred plytkosťou, preťažením, stropnými káblami a pred nadmerným kolísaním. Prijímač má i možnosť Plug-in-play, ktorý zahŕňa voliteľný modul Bluetoothu, ktorý možno použiť s externým GPS zariadením a MLA (adaptér lokalizátora značiek), na vyhľadávanie zakopaných indikátorov. Tx-Link (rádiové spojenie prijímač/vysielač) je dodávaný z výroby. Ten spája prijímač na diaľkové ovládanie do 300 m/985 stôp.

Možnosť
Dovoz v rámci SR možný

Upozornenie: Prístroj vhodný pre pokročilých a profesionálov
Cena dohodou

 
 

6. Požičovňa termokamery pre určenie netesností

  • 6.1 Termokamera Roscan Rothenberger pre základné a mierne pokročilé práce
  • 6.2 Termokamera FLIR E8xt pre náročnejšie, všeobecné a citlivejšie práce v stavebníctve, priemysle
  • 6.3 Termokamera FLIR 86 pre rýchlu, extra presnú detekciu tepelných problémov. Špičková profi termovízna kamera vhodná na meranie vysokých teplôt. Vhodná pre veľmi presné precízne analýzy


 
6.1 Termokamera Roscan Rothenberger pre základné práce
Požičovňa v Bratislave, Žiline, Liptovský Mikuláš ponúka na prenájom kvalitné termokamery, ktorých úlohou je nájdenie netesností. Termovízna kamera umožní identifikovať thermo- obraz. Termokamera disponuje špičkovou technológiou vďaka ktorej je možné nájsť netesnosti a praskliny na potrubí, vykurovacích telesách a podlahových kúreniach. Kameru vieme využiť aj na detekciu tepelných mostov. Využitie termo kamery v praxi je rôzne. Termodiagnostike sa venujú viac profesionáli. Prácu s touto kamerou zvládne aj osoba, ktorá sa danej problematike nevenuje denno denne. Kameru používame aj na nájdenie úniku tepla a studených miest. Môžeme ju použiť aj pri nastavovaní klímy alebo pri poruchách na solárnych paneloch.

Možnosť:
Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Termokamera + inšpekčná kamera spolu
Cena 40 eur bez dph/24h; cena víkend 60 eur bez dph; Záloha 300 eur
V cene kamera, komplet príslušenstvo
 
Technické informácie
Prehľadné menu a intuitívne ovládanie
3,5´´ dotykový displej
Prenos dát pomocou WIFI
Fotky + videá
SD karta je vyberateľná s kapacitou 4 GB
IR body 32x31
Rozsah teploty meraného objektu -20 Celzia + 220 Celzia
Obrazová frekvencia 9 Hz
Optimálna vzdialenosť zaostrenia 2m6.2 Termokamera FLIR E8xt pre všeobecné, náročnejšie používanie v stavebníctve a v priemysle
Termokamera FLIR E 8xt je vhodná pre stavebníctvo a priemysel pre náročnejšie a pokročilé detekovanie. Termovízna kamera je vhodná pre kontrolu stavieb, inšpekcia technického stavu budov, kontrola klimatizácií, preventívna údržba strojov a elektrických rozvádzačov, detekcia umiestnenia potrubia v stenách a na podlahách, lokalizácia únikov, atd. Termovízna kamera obsahuje zabudovaný objektív s fixným fokusom a širokým zorným polom 45° x 34°. Súčasťou kamery je displej o veľkosti 3“. Vďaka displeju je možné zobrazovať snímané prostredie v reálnom čase. Devízou pokrokovej termovíznej kamery je výborné rozlíšenie 320x240 pixelov. Umožňuje to veľmi presné meranie a lokalizovanie problému, hlavne keď sa jedná o malé súčiastky, alebo keď treba realizovať termovíziu z bezpečnej vzdialenosti. Kamera obsahuje mnoho prídavných funkcií. Pre vizualizáciu teplôt je možné použiť 3 rôzne farebné schémy- čiernobiele, kovové a dúhové, alebo môžeme použiť aj izotermické režimy. Izotermické režimy sú vhodné na rýchle detekovanie problematických častí budov a zariadení. Teplotná citlivosť kamery je < 0,06 °C

Možnosť:
Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Cena: 60 Eur bez dph/24h, cena na víkend 90 Eur bez dph
Záloha: dohodou

Parametre
Teplotný rozsah -20°C…+550°C
Rozlíšenie senzoru: 320 x 240 px
Teplotná citlivosť < 0,06 °C
Zorné pole 45° x 34°
Obrazové módy Termogram, Reálny snímok, MSX, Galéria
Doba prevádzky/1x batéria 4h
6.3 Termokamera FLIR E 86  pre rýchlu a veľmi presnú detekciu tepelných problémov. Špičková profesionálna termovízna kamera vhodná na meranie vysokých teplôt a jej využitie je vhodné pri veľmi precíznych analýzach
Požičovňa termokamier ponúka absolútnu špičku, ktorá osloví profesionálov pre náročné a citlivé pracovné úlohy. Kamera FLIR E 86 je našou totálnou špičkou, akú sme mohli vsadiť do sortimentu požičovne náradia. Špičková termokamera disponuje viacerými výhodami, ktoré splnia náročné požiadavky v teréne. Termokamera na prenájom je vhodná pre práce na stavbách, priemysle ale aj pre meranie v domoch alebo externom prostredí. 

Možnosť:
Vyzdvihnutie kamery Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš
Dovoz kamery v rámci celej SR možný

Cena: 150 Eur bez dph/24h
Cena víkend 225 Eur bez dph
Záloha dohodou
*nutné školenie

Výhody:
Automatické ostrenie
Excelentná teplotná citlivosť
Objektív 42° (vhodný objektív napr. pre záber domu z rozumnej vzdialenosti cca 10m)
Objektív 14 ° (vhodný na maximálny detail, napríklad sústredenie sa na drobné veci, elektrické ističe, rozvody, ....objektív ponúka detail na veľké vzdialenosti)
Dotykový displej, na ktorom sú umiestnené body merania a oblasti, kam potrebujeme
Ukladanie termogram, digitálny snímok
Natáčanie rádiometrického videa na SD kartu- video, ktoré môžeme následne analyzovať, vkladať následne meriace body, tvoriť grafy, exportovať snímky.
Softwer
 
Technické parametre:
Rozlíšenie senzorov 464 x 348 pixel
Typ detektora: nechladený mikrobolometer
Teplotný rozsah -20 Celzia + 1500 Celzia
Citlivosť detektora 0,04 Celzia
Presnosť ± 2°C, ± 2%
Ostrenie: Manuálna a aj automatické (laserový diaľkomer)
Možnosť výmenu objektívov: áno
Obrazovka: dotykový displej 4´´ farebný
Funkcie merania: 3 body, 3 oblasti (max, min, priemer)
Funkcia MSX: áno
Rádiometrické video: áno, SD karta
Bezdrátová komunikácia: Wifi, Bluetooth
Izotermy: áno
Digitálny fotoaparát: 5 Mpx
Laserový zameriavač: áno
Odolnosť voči pádu: 2m
Váha: 1 kg
Stupeň krytia IP 54

Pracujeme na vlastnom videu....

 

Naša firma vie ponúknuť aj požičovňu čističiek odpadov. Na výber máme elektromechanické čističky a vodného krtka. Pre viac informácií kliknite práve na požičovňa čističiek odpadov.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 32 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.