Benzínové čerpadlo hasičské


 
Ponorné viacstupňové odstredivé čerpadlo
 
Ponorné kalové čerpadlo pre minimálnu hladinu
 
Kalové čerpadlo
 
Hlbinné čerpadlo
 
Priemyselné kalové čerpadlo 400 V
 
Vysávač + čerpadlo
 
Industriálny vysávač
 
Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať


Požičovňa čerpadiel Bratislava a okolie ponúka slušnú kvalitu. Používame kalové čerpadlá do septiku, ktoré sú určené na odsávanie kalovej vody. Mali by sme rešpektovať výkonnostné normy čerpadiel a v prípade bahna musíme používať vysávače. Pre našich zákazníkov ponúkame na prenájom aj hlbinné kalové čerpadlá do úzkych vrtov. Firma IB REIN vám vie vhodne nakombinovať požičovňu čerpadiel a vysávačov na odsávanie silnejšieho znečistenia.

Čerpadlá, ktoré nájdete na požičovňu v našej kamennej predajni sú kvalitnou pomôckou pri odsávaní čistej a kalovej vody. Špinavá voda z nádrží, cisterien, sudov alebo zatopených miest môže narobiť veľa problémov. Zaplavenie vodou je potrebné odsať čo najrýchlejšie. Naše kalové čerpadlá odsávajú vodu do absolútneho minima, takže po odsatí vody ostane len mokrý povrch. Veľmii výhodným pomocníkom pri odsávaní veľkého množstva kalovej vody je benzínové čerpadlo. Výkonné hasičské čerpadlo s vlastným pohonom nájdete na požičovni práve vtedy, ak sa jedná o extrémne typy znečistení. Hasičské čerpadlo poskytuje pri práci skutočný komfort. 

Tenké hlbinné čerpadlá do úzkych vrtov sú výborné v tom, že vieme odsávať vodu z veľkej hĺbky. Často sa stáva, že práve v hlbokej studni je veľa kalu a piesku. Pomocou hlbinného čerpadla vieme vytiahnuť kvantum nečistôt. Hlbinné čerpadlo je vsúvané do vrtu pomocou povrazu tak, aby sa nám nezošmyklo. Jeho odolná konštrukcia zvládne filtrovať veľké množstvo piesku. Pre silne znečistenú vodu v úzkych vrtoch studní používame priemyselný vysávač IVR-L 120/2 Tc Me Dp Kärcher, ktorý dokáže vďaka svojmu silnému saciemu efektu vytiahnuť vodu z väčších hĺbok.

Všade tam, kde je zaplavenie veľmi veľké a špina obsahuje hrubšie častice ako papier, hlinu, väčší štrk alebo nánosy bahna používame na odsávanie priemyselné vysávače. Naše priemyselné vysávače na požičovňu a predaj vysávajú prach a kvapaliny. Vysávače, ktoré obsahujú zabudované kalové čerpadlo sú schopné vysávať a zároveň odpravovať vodu preč. 

Naša požičovňa čerpadiel je rozšírená o požičovňu výkonných hasičských čerpadiel. Ide zväčša o benzínové čerpadlá, ktoré sa používajú na odsávanie veľkého množstva vody. Vysoký prietok vody a silný tlak umožňujú odsávať vodu z rybníkov a zatopených miest.

V roku 2020 pokračujeme v inovovaní našej špeciálnej požičovni kalových, hasičských a hlbinných čerpadiel. V našich radoch pribudli čerpadlá značky HERON, ktoré používame na odpravovanie veľkého objemu znečistenej vody. Najvýkonnejšie hasičské čerpadlo dokáže odpraviť približne 1300 l vody za 1 minútu. Pre priemyselnú oblasť ponúkame požičovňu kalových čerpadiel, ktoré sú určené na odsávanie kalovej znečistenej vody, kde sa nachádzajú abrazívne častice. Ide o našu špičku kalových čerpadiel. Našou najvyššou radou hasičských čerpadiel na odčerpávanie veľkého objemu vody je čerpadlo s výkonom 11,7 HP  a dokáže odpraviť 2400 litrov za 1 minútu. Všetky čerpadlá najvyššej triedy si môžete požičať v Bratislave. Ponúkame dovoz čerpadiel v rámci Malaciek, Trenčína, Nových Zámkov, Žiliny a Nitry. 

Priemyselné vysávače, ktoré požičiavame môžete vidieť nižšie na tejto stránke alebo si pozrite stánku požičovňa priemyselných vysávačov, kde nájdete dostatočné množstvo informácií. 

 

Kalové čerpadlá, čerpadlá do studní, hasičské čerpadlá
 

1. Benzínové čerpadlo (hasičské)

Robustné kalové hasičské čerpadlo na požičovňu v Bratislave nájdete v kamennej predajni. Veľký výkon pre odčerpávanie silne znečistenej vody napríklad z nádrží, výkopov alebo priestorov, ktoré sú absolútne zatopené vodou. Pomocou tohto výkonného čerpadla vieme odčerpávať špinavú a zároveň čistú vodu. Čerpadlo zvládne častice s priemerom do 25mm. Čerpadlo vzhľadom na fyzikálne možnosti umožňuje čerpať vodu z výšky 8m. Výtlačná výška je 26m. Prepravný objem kvapaliny 1300 litrov za jednu minútu. Hasičské čerpadlo je poháňané vlastným motorom na benzín. Výkon motora 4,8 kW. Váha 47 kg. Ďalšie hasičské čerpadlo s vyšším výkonom až 8,4 HP a výkonom 6,3 kW je určené na náročnejšie práce v praxi. 

1 A Benzínové čerpadlo hasičské, výkon 6,5 HP (4,8 kW)
Prietok 1300 l/min
Max. výtlačná výška 26m
​Max. sacia hĺbka 8m
Hmotnosť 42kg
K dispozícii savice, hadice B 75
Cena: Dohodou, Záloha: 200 eur


1 B Benzínové čerpadlo hasičské, výkon 8,4 HP (6,3 kW)
Prietok 1210 l/min
Max. výtlačná výška 26m
Max. sacia hĺbka 8m
Hmotnosť: 69 kg
K dispozícii spojky a savice B 75
Cena dohodou
Záloha 200 Eur

1 C Benzínové čerpadlo hasičské, výkon 11,7 HP (8,7 kW)


Kalové čerpadlo pre hasičov, ktoré je vhodné na odčerpávanie vody zo zatopených, či zaplavených priestorov. Môžete ho využiť napríklad na stavbách, v poľnohospodárstve a iných podobných odvetviach. Výtlak i satie je vybavené typom A110, rýchlospojka. Je to najvýkonnejšia rada čerpadiel, ktoré sú vhodné na odsávanie veľkého objemu vody. Tento typ čerpadla používame na špecifické úlohy pre odpravenie veľkých objemov vody. Čerpadlo je možné využívať aj na premiestňovanie resp. odčerpávanie vody z rybníkov alebo z nádrží. Jeho parametre sú obdivuhodné. 

Parametre:
Prietok 2438 l/min
Max. výtlačná výška 27m
Max. sacia hĺbka 8m
Hmotnosť: 89,5 kg
K dispozícii spojky a savice A110
Cena dohodou, záloha dohodou
 

2. Ponorné viacstupňové odstredivé čerpadlo na vodu s vysokou odolnosťou voči piesku

Vďaka tomu, že súčiastky sú vyrobené s odolného oxidu keramiky je možné s týmto čerpadlo čerpať vodu  s vysokým obsahom piesku (až do 250g/m3). Oxidová keramika je veľmi tvrdá, má vysokú mechanickú pevnosť , vynikajúce klzné vlastnosti a dobre odoláva korózii aj opotrebovaniu. Samotné telo, hriadeľ , plášť sú z nerezovej ocele. Čerpadlo je vhodné aj do úzkych vrtov, jeho priemer je 98mm, je výslovne určené na vyčistenie úzkych vŕtaných studní zanesených pieskom. Jeho konštrukcia umožňuje použitie počas celého roka aj v náročných podmienkach.

Cena: 40 eur bez dph/24h, cena víkend 60 eur bez dph, záloha 100 eur
*k dispozícii hadica


 
Motor:
- STAIRS 4R204, olejom plnený, prevedenie 230V, 1,1kW
- nominálny prúd 8,1A
- axiálne zaťaženie 2000N
- otáčky 2840 za minútu
- max. teplota vody 35C
- minimálna rýchlosť obtekania vodou 0,2m/s
- maximálny počet zapnutí – 40x / hod
- dĺžka kábla – 30m
 
Čerpadlo:
- priemer čerpadla 98mm
- minimálna výtlačná výška Hmin - 9m
- maximálna výtlačná výška Hmax – 60m
- maximálne množstvo mechanických nečistôt v čerpanej kvapaline do 250g/m3
- prietok vody (záleží od výtlačnej výšky) do 180l/min

3. Ponorné kalové čerpadlo pre minimálnu hladinu

Ľahké, prenosné, a odolné čerpadlo, ktoré umožňuje odsať kvapaliny na rovnej podlahe už od výšky hladiny 1-2mm. V zavesenej polohe dokáže nasať nečistoty do veľkosti 7mm. Samotné čerpadlo je vhodné na odsávanie priesakovej vody alebo pri zatopení napríklad pivníc, garáží, alebo odčerpať vodu napr. z bazéna. Špeciálna uretanová podložka umožňuje čerpadlu vysať vodu do minimálnej hladiny, zároveň zabraňuje posunutiu čerpadla. Čerpadlo je chladené čerpanou kvapalinou, takže nemusí byť celé ponorené. Užší priemer len 205mm umožňuje použitie aj v užších studniach.

Cena: 40 eur bez dph/24h, cena víkend 60 eur bez dph, záloha 100 eur
*k dispozícii hadica

Motor:
- elektromotor prevedenie 230V, 0,4kW
- max. teplota vody 35 °C
- dĺžka kábla – 10m
 
Čerpadlo:
- priemer čerpadla 205mm
- minimálna výtlačná výška Hmin – 6,5m
- maximálna výtlačná výška Hmax – 1,5m
- prietok vody (záleží od výtlačnej výšky) do 100l/min
- hmotnosť 10,5 Kg
- minimálna výška hladiny 1 - 2mm

 

4. Kalové čerpadlo klasické

Požičovňa čerpadiel Bratislava zaradila do svojej ponuky výkonné kalové čerpadlá, ktoré sú vhodné na odsávanie veľkého množstva znečistenej vody alebo kalu. Odporúčame na odsávanie kvapalín z nádrží, sudov, zatopených miestností a všade tam, kde potrebujeme veľmi rýchlo a pohodlne odpraviť znečistenú kvapalinu preč. Kalové čerpadlo sa pohodlne umiestňuje do nádrže, pretože disponuje povrazom. 

Kalové čerpadlo 
Cena: 20 eur + dph/24hod, Cena víkend: 30 eur + dph, záloha 100 Eur
Výkon motora: 750 W
Čerpací výkon: 16 000 l/h
Maximálny priemer častíc: 30mm
Dopravná výška: 8m
Hĺbka ponoru: 7m
Priemer závitu: 1'', 1 1/4'', 1 1/2''
K dispozícii hadica s dĺžkou 25m

 
Požičovňa hlbinných čerpadiel Bratislava ponúka na prenájom kvalitné hlbinné čerpadlo do úzkych vrtov studní. Hlbinné čerpadlo s úzkym priemerom sa pohodlne dostane do hlbokých studní, ktoré majú priemer od 10cm. Hlbinné čerpadlo odporúčame požičať vtedy, ak máte znečistenú vodu od jemného kalu a piesku. Filtračná schopnosť čerpadla je veľmi dobrá. Hlbinné čerpadlo disponuje výborným výkonom a je ideálnym pomocníkom pri prečistení studní. Veľmi dobre odsáva znečistenú vodu od piesku. 
 

5. Hlbinné čerpadlo do úzkych vrtov a studní klasické


Cena: 20 eur + dph/24 hod, Cena víkend 30 eur + dph, záloha 100 Eur
Priemer čerpadla 8cm
Príkon (W) 1300
Typ motoru 230V, 50Hz
Max. čerpací výkon (l/hod) 3000
Max. dopravná výška (m) 55
Max. množstvo pevných prímesí (mg/m3) 40
Max. tlak (bar) 5.5
Priemer závitu ('') 1
Kabeláž H07 RNF 4 × 1 mm2
Dĺžka kábla (m) 20
K dispozícii hadica s dĺžkou 13m

 
 

6.  Najvýkonnejšie kalové ponorné čerpadlo SIGMA na odsávanie silne znečistenej vody

Požičovňa priemyselných kalových čerpadiel na odsávanie silne znečistenej vody ponúka špičku kalových čerpadiel pre pripojenie na 400 V. Maximálne výkonné parametre v prípade tohto čerpadla značky SIGMA sú vhodné na čerpanie znečistenej vody, ktorá je kontaminovaná od bahna, ílu, kamennej drviny, piesku a rôznych hmôt. Pre našich zákazníkov odporúčam požičovňu v oblasti stavebníctva, pri výkopových prácach a pri odstraňovaní veľkého množstva vody, ktorá zatopila priestor.


 
Typ: SIGMA 100-KDFU-150-13,5-AO 400V
Max. výtlak 17,9m
Prietok 15 l/s
Výkon 5 kW
Materiál: nerez, liatina, guma
hmotnosť: 51 kg
cena dohodou, záloha dohodou
*elektrocentrála k dispozícii


 
Vysávač so zabudovaným kalovým čerpadlom
 

7. Profesionálny vysávač na nasávanie a kontinuálne odpravenie vody NT 611 Kärcher

Profesionálny vysávač, ktorý obsahuje zabudované kalové čerpadlo pre odpravenie vody do kanála. Výborný pomocník pri veľkých záplavách, kde potrebujeme odsať a zároveň odpraviť vodu. Vysávač disponuje výborným sacím výkonom a kvalitným čerpadlom. Čerpadlo nie je určené na odpravenie bahna. Je potrebné rešpektovať určitú konzistenciu znečistenej vody. Pri správnom postupe je tento profesionálny vysávač Kärcher perfektnou pomôckou. Výrazne šetrí čas.

Cena: 40 eur + dph/24 hod, Cena víkend 60 eur + dph, záloha 100 Eur (v cene hadica na odpravovanie vody 13m)
Čerpadlo je zabudované vo vysávači a je určené na kontinuálne odvádzanie kalovej vody 
Typ znečistenia: kalová voda, tekutiny stredného znečistenia (nesmie sa vysávať bahno)
 
Technické parametre vysávača:
Prietok vzduchu: 57 l/s
Vákuum (kPa): 235/23,5
Objem nádoby: 55 l
Maximálny príkon (W): 2350
Výkon čerpadla (W): 800
Priemer hadice a trubiek: 40mm
Hmotnosť: 23kg 
Odsávanie bahna, silného kalu, oleja, tekutín, vody zo studní a nádrží? 
 

8. Priemyselný vysávač IVR-L 120/24-2 Tc Me Dp Kärcher s sudovým čerpadlom

Špičkový priemyselný vysávač Kärcher na odsávanie veľkého množstva tekutín, znečistených kvapalín, oleja, ropných látok a znečistenej bahnovej vody. Absolútne pohodlná práca s vysávačom vďaka výklopnému podvozku a odtokovej hadice zo spodnej časti stroja. Navyše vysávač obsahuje zabudované sudové čerpadlo na odsávanie kvapaliny. Vysávač disponuje veľmi silným sacím výkonom, takže nám umožňuje vysávať silné znečistenie. Kompaktná konštrukcia, kovová nádoba a perfektný výkon predurčujú prácu s vysávačom pri rôznych čistiacich prácach. Navyše ho môžeme využiť aj ako výborný prostriedok pri odsávaní vody zo studní a vrtov. S vysávačom sa veľmi dobre čistia znečistené vŕtané studne s veľmi úzkym priemerom. Všade tam, kde sa nedostaneme s klasickým kalovým čerpadlom do studne môžeme použiť výkonný vysávač. Pohodlne saje veľmi silné znečistenie. Voda sa jednoducho vyplaví smerom von. 

Cena: dohodou
Záloha: 500 eur
Objem nádoby: 120l
Prietok vzduchu (l/s): 148/532
Priemer príslušenstva: 52 mm
Pripojenie: 220 V
Vybavenie: Zabudované sudové čerpadlo na odpravovanie vody, 20m sacia hadica (5m+5m+5m+5m), sacie trubky, sacia hubica úzka a široká, kôš na korozívne médiá

 
 

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 24 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.

David Budaj

Rád Vám poradím a odporučím najlepšie
riešenie.