Elektrická,
špirály
Ø potrubie 50mm-300mm
1400 W
 
Elektrická
špirály
Ø potrubie 40mm-200mm
690 W
 
Batéria,
špirály
 Automatický posuv špirály, Ø potrubie 20mm-60mm
 
Nafta
horúcovodný
príves
vodný krtko

Potrubie 40mm – 250mm
150-500bar
 
Vybrať Vybrať Vybrať Vybrať
Benzínová, Extra silný vodný krtko, Ø potrubie 40mm-250mm
150 - 500 bar
Benzínová,
vodný krtko
Ø potrubie
40-60mm
160bar
 
Benzínová, horúcovodný krtko 
Ø potrubie 40mm-250mm
200 bar
 
Vybrať Vybrať Vybrať


Požičovňa čističiek odpadov Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš ponúka firma IB Rein. Pre našich zákazníkov sa snažíme vyriešiť situáciu kvalitnými strojmi. Elektrické krtkovacie stroje na prenájom disponujú kvalitným výkonom, silným krútiacim momentom špirál a vrtákmi, ktoré prerazia silné znečistenie. V požičovni nájdete kvalitné elektromechanické čističky pre priemer potrubia od 50mm až po 300mm.Potrebujete požičať k čističkám odpadov aj videoinšpekčné kamery?

Rok 2017- základné profesionálne čističky odpadov pre potrubia s priemerom do 250mm
V portfóliu nájdu naši zákazníci základne profesionálne čističky odpadov, ktoré sú vhodné na pokročilé typy znečistenia. Začíname čistiť v kombinácii s mechanikou a vodou. Zároveň sa začíname zaujímať o väčšie priemery rúr nad 250mm. 

Rok 2018- investície nečakajú, rázne rozširujeme sortiment čističiek odpadov
Požičovňu sme od roku 2018 doplnili aj o veľký stroj na krtkovanie s priemerom špirály 32mm. Vhodné pre všetkých profesionálov a domácnosti vzhľadom na univerzálnosť strojov. Menšie čističky odpadov na požičovňu ponúkame pre nižšie typy znečistení. Sacia pumpa má skutočne veľmi silný sací efekt do potrubia. Popri elektromechanickom krtkovaní ponúkame aj vodné krtkovanie. Vodný krtko spolu s tlakovým čističom slúžia na iný typ znečistenia. Odporúčame konzultovať výber techniky so zaškoleným tímom. Ako variant vám ponúkame požičovňu vodných krtkov resp. vodného krtkovania. Vodný krtko pracuje na princípe silného lúča vody, ktorý produkuje stroj a tryska. Pre jednoduchšie odbúranie špiny z potrubia ponúkame na požičovňu saciu pumpu. Silný tlak vzduchu preráža znečistenie v potrubí.

Rok 2019- veľké mechanické čističky potrubia s vysokým výkonom
Novinkou v roku 2019 je požičovňa čističky potrubia pre priemyselné a komunálne použitie. Krtko R 140 Rothenberger vyniká svojou výkonnosťou a môžeme čistiť potrubia až do priemeru 600mm. Robustnosť, rýhle otáčky a špirály s priemerom 32mm dokážu preraziť najťažšie typy znečistenia.

Rok 2020- doplňovanie kvalitného sortimentu pre rezanie a prerazenie potrubia
V roku 2020 disponujeme veľmi širokým záberom požičovne čističiek odpadov. Vzhľadom na typ dopytov zveľaďujeme príslušenstvo, ktoré obsahuje rezače a drviče znečistenia v potrubiach. Jedná sa aj o frézy, kedy dokážeme prerezať napríklad korene.

Rok 2021- najsilnejšie mechanické čističky a čistenie potrubia horúcou vodou
V roku 2021 pokračujem vo zveľaďovaní našej požičovne. Do ponuky sme vsadili robustnú elektrickú mechanickú čističku, ktorá s výkonom motora 4,8 kW dokáže preraziť najťažšie formy znečistenia v potrubí. Druhou veľkou investíciou je možnosť požičania si mobilného vysokotlakového prívesu, ktorý je použiteľný na klasické čistenie a vodné krtkovanie. Mobilný horúcovodný vodný krtko je vhodný na čistenie tukov a usadenín v potrubiach s priemerom do 250 mm. 

Rok 2022- čistenie a rozmrazovanie potrubí horúcou vodou a extra silným tlakom
Rok 2022 sa nesmie v investičnej činnosti do horúcovodných krtkov, ktoré umožňujú preraziť, čistiť a rozmraziť potrubia. Extra silný tlak horúcej vody dokáže preraziť tie najsilnejšie usadeniny v potrubí. Našou ekologickou výzvou je absolútne odstránenie chémie pri čistení. Zatiaľ je našou špičkou 500 barový horúcovodný krtko. S pomocou špičkových inšpekčných kamier vieme ponúknuť na profesionálov skutočné top produkty.


Potrubia je efektívne čistiť aj vysokým tlakom vody, veľkým prietokom vody a hlavne vodou, ktorá dosahuje až 98 Celzia. Pre tieto potreby sme pre vás pripravili mobilný horúcovodný príves a ďalšie vysokotlakové stroje, ktoré produkujú horúcu vodu a až paru.

V ponuke dovoz veľkých mechanických a vodných čističiek potrubia na západnom a strednom Slovensku
Naša požičovňa čističiek odpadov funguje aj pre iné mestá a obce na Slovensku. Veľké robustné mechanické a vodné čističky kanalizácie, potrubí vieme na individuálnu požiadavku priviezť na vopred dohodnuté miesto. Operujeme pre nasledovné mestá, obce a ich priľahlé okoliach: Bratislava, Malacky, Senica, Myjava, Pezinok, Senec, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Nitra, Komárno, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Levice, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Čadca, Rimavská Sobota, Hlohovec, Skalica, Zlaté Moravce, Banská Štiavnica, Piešťany, Brezno, Skalica, Sereď, Šamorín, Šaľa, Považská Bystrica,

Profesionálne čističky odpadov pre veľké potrubia s vlastným pohonom

Profesionálny stroje, ktrkovacie prístroje s vlastným pohonom bez nutnosti pripojenia na zdroj elektrickej energie. Perfektný pomocník pre každého profesionála. Dokáže si s ním poradiť aj každá domácnosť pri rešpektovaní pravidiel obsluhy. Stroe sú ideálne pre prácu v úzkych priestoroch. Veľmi dobre prenosné a pojazdné aj po schodoch. Robustný a silný motor je vhodný na prerazenie aj toho najnepoddajnejšieho znečistenia v potrubí. S pomocou hrubších špirál na krtkovanie môžeme preraziť silné nánosy prírodného, chemického alebo iného znečistenia. Ich používanie je striktne profesionálne. 

Vodné a mechanické krtkovanie?
U nás dostanete na požičovňu vodné a mechanické čističky odpadov. Všetko záleží od znečistenia, prostredia a dostupnosti, kedy sa dané zariadenie má v praxi použiť. 


Elektromechanické krtkovanie- čistenie pomocou špirál v potrubí

1. Profesionálna čistička odpadov R 750 Rothenberger pre veľké potrubia

Profesionálna čistička potrubia R 750 Rothenberger je vhodná pre každého profesionála, ktorý sa venuje čisteniu aj v komunálnej sfére. Ponúkame na požičovňu výkonný stroj, ktorý je maximálne flexibilný. Dokážeme do neho napojiť 16mm, 22mm a 32mm špirály v rôznych veľkostiach. Zdobí ho silný motor a čistička je vhodná na veľmi silné znečistenie. Pomocou rezných hláv veľmi dobre odstraňujeme korene a konáre v potrubí. Na druhej strane vodný kameň a nepoddajné znečistenie zničíme silnými reťazovými hlavami. Pre citlivejšie potrubia nasadíme menšie priemery potrubia a tak získame maximálny komfort pri čistení s rôznymi priemermi. R 750 Rothenberger je skutočne špičkový stroj pre každého profesionála. Prácu so strojom zvládne aj človek, ktorý nepracuje v danom odbore. 

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Cena: 60 eur bez dph/24 hod, Cena víkend 90 eur bez dph, Záloha 300 Eur
Chod motora: vľavo/ vpravo
Priemer špirál: 16mm, 22mm, 32mm
Maximálna pracovná dĺžka 80m

Prevedenie: elektrická verzia
Výkon motora: 1.400 W
Otáčky: 467 ot/1min
Pre veľkosť potrubia: od priemeru 50mm do 300mm
Príslušenstvo: vrtáky na kal, vodný kameň, silné znečistenie, rukavica, špirály priemer 16mm, 22mm, 32mm rôzne dĺžky2. Profesionálna čistička odpadov R 600 pre klasické potrubia

Profesionálna čistička R 600 Rothenberger je perfektným pomocníkom pre každého profesionála a jej využitie ocení každá osoba, ktorá chce odstrániť znečistenie vo svojom byte alebo dome. Jej výhodou je jednoduché prevedenie a možnosť napojenia špirál s priemerom 16mm a 22mm. R 600 predstavuje absolútne dostatočný stroj pre tých, ktorí sa zaoberajú čistením potrubia do priemeru 150mm. Ovládanie R 600 je veľmi jednoduché, poradí si každá osoba. 

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš
 
Cena: 40 eur + dph/24 hod, Cena víkend 60 eur + dph, záloha 200 Eur
Chod motora: vľavo/ vpravo
Priemer špirál: 16mm a 22mm
Prevedenie: elektrická verzia
Výkon motora: 690 W
Otáčky: 467/1min
Maximálna pracovná dĺžka: 60m
Pre veľkosť potrubia: od priemeru 50mm do 200mm
Príslušenstvo: vrtáky na kal, vodný kameň, silné znečistenie, rukavica, špirály priemer 16mm a 22mm rôzne dĺžkyPochopenie princípu rezných a reťazových hláv v potrubí

 
Pochopenie princípu práce klasických nadstavcov v potrubí

3. Automatický posuv špirály, Ø potrubie 20mm-50mm

Prenájom- požičovňa čistiacich prístrojov na čistenie- krtkovanie kanalizácií a odpadov ponúka jedinečný prístroj na veľmi úzke priemery rúr. Krtkovať- čistič môžeme potrubie od priemeru 20mm, čo je absolútne najužší priemer rúry na krtkovanie. Veľmi úzke priemery rúr môžeme ľahko čistiť pomocou automatického posunu špirály vpred a vzad. V tom je najväčšia výhoda čističky odpadov Rospimatic Rothenberger. Pohodlne a efektívne čistíme potrubie. Špirála nie je až tak dlhá a preto odporúčame tento typ prístroja na čistenie úzkych a krátkych potrubí. Prístroj obsahuje 3 funkcie špirál- vpred/späť-vpravo. Nízka hmotnosť a kompaktný dizajn predurčuje tento stroj pre prácu v úzkych priestoroch. 

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Cena: 40 eur bez dph/24h, cena víkend 60 eur bez dph, záloha 300 eur
Príkon 230 V, Výkon 630 W
Počet otáčok: 950 ot/1min
Priemer špirál: 8mm
Dĺžka špirály: 7,5mVodné krtkovanie pomocou studenej alebo horúcej vody

4. Mobilný horúcovodný príves

Požičovňa mobilných horúcovodných tlakových čističov vsadila do svojho sortimentu aj vodného krtka, ktorý je absolútne nezávislý na zdrojoch vody a elektriny. Mobilný príves dokáže vyprodukovať tlak medzi 150 bar až 500 bar s naftovým ohrevom vody až do 98 Celzia. Tento mobilný príves je našou absolútnou špičkou v oblasti vysokotlakových čističov. Prístroj je vhodný na klasické čistenie, taktiež na krtkovanie. Silný tlak horúcej vody je vhodný na prerazenie potrubia, ktoré je znečistené od usadenín, tukov, mastnoty a iných látok.. Prístroj je vhodný na čistenie verejných priestranstiev a krtkovanie v komunálnej sfére. Jeho služby vedia využiť všetky firmy, ktoré zápasia s upchatým potrubím v teréne, ktorý je menej dostupný a kde sa nenachádza zdroj elektrickej energie a vody.

Možnosť
Dovoz v rámci celého Slovenska


 
 
Prietok vody: 900 l/h
Tlak regulovateľný: 150 bar – 500 bar
Ohrev vody: až do 98 Celzia
Motor a ohrev: nafta
Váha prívesu: 950 kg
Objem nádrže na vodu: 500 litrov
Vodný krtko podľa výberu: rotačné trysky, bodové trysky,...
 
Pri tomto stroji ponúkame:
Dovoz na vopred určené miesto, zaškolenie

5. Extra silný vodný krtko, Ø potrubie 40mm-250mm

Požičovňa- prenájom vodných krtkova Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš zaradila do svojho sortimentu extra silného vodného krtka. Skúsili sme zaradiť tento produkt z nasledovných dôvodov. Tlak 500 barov je výnimočný tlak pri čistení kanalizácie. Sila tlaku 500 barov je vhodná na čistenie extra silného znečistenia v rúrach s priemerom 100mm – 250mm. Vodný krtko Kärcher s tlakom 500 barov je použiteľný jedine s ultra silným tlakovým čističom Kärcher. Tlakový čistič s vlastným pohonom (benzín) zabezpečí absolútnu nezávislosť v teréne. Bez elektrickej energie môžeme krtkovať prakticky kdekoľvek. Tento typ vodného krtka je skutočne vhodný na výnimočné čistiace procesy a odporúčame jeho využitie konzultovať s obchodným zástupcom.

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš
Možnosť dovozu v rámci celého Slovenka

Cena: 90 eur bez dph/24h, cena víkend 135 eur bez dph, záloha 500 eur
K dispozícii ultra silný tlakový čistič (váha 180 kg)
Vodné trysky: rotačná, 3x dozadu lúč a 1x rotačný lúč dopredu
Tlaková hadica do potrubia: 20m

6. Krtkovanie pomocou vodného krtka - vodné krtkovanie. Požičovňa systémov na odmrazovanie potrubia v zime.

Prenájom systémov na čistenie potrubia pomocou silného tlaku studenej alebo teplej vody nájdete v Bratislave, Liptovský Mikuláš, Trnave, Malackách a v Trenčíne. Profi požičovňa vodných čističiek potrubí Bratislava, Trnava, Malacky disponuje perfektnou výbavou na čistenie kanalizácie a odmrazovanie potrubia. Vodný krtko pracuje na princípe silného tlaku vody, ktorý produkuje tlakový čistič. Na konci sa nachádza tryska, ktorá silným tlakom preráža špinu v potrubí. Tryska sa pohybuje do potrubia sama, pokiaľ disponuje lúčom 3x dozadu. Tlaková hadica sa tlačí manuálne. Hlavným dôvodom je reálne cítiť znečistenie. Rotačná tryska rotuje, to znamená že ju treba tlačiť dopredu. V požičovni Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš nájdete aj prenájom horúcovodných krtkov. Rozdiel je v tom, že z trysky strieka horúca voda. Je to extra efektívny systém na odbúranie znečistenia v potrubí. Naše stroje sú rôzne z hľadiska výkonnosti. Je potrebné si vybrať ten správny.

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš

Video umožňuje pochopiť princíp vodných krtkovačiek potrubia 


Na výber máte nasledujúce stroje s danými parametrami. Pre väčšie znečistenia dopytujte stroje s väčším prietokom vody. Pre malé znečistenia vám bude stačiť stroj s prietokom vody 500 l/hodina. Výber trysiek nechajte na nás. V predajni vám odporučíme trysky. 

Ultra silný tlakový čistič HD 9/50 Kärcher (500 barov) vhodný na čistenie a prerazenie potrubia. 
Samostatný motor Honda, váha stroja 180kg.

Možnosť s 500 barovým vodným krtkom
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš
Možnosť dovozu v rámci celého SlovenskaTlakový čistič s naftovým ohrevom HDS 10/20- čistenie potrubia pomocou horúcej vody 60 - 90 až 155 stupňov Celzia
Tlak 200 barov, prietok vody 1000 l/hodina
Typ znečistenia: silné znečistenie, olej, mastnota, tuky
Pripojenie: 380 V
Váha stroja 180 kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HDS 10/20

Tlakový čistič s naftovým ohrevom HDS 5/15- čistenie potrubia pomocou horúcej vody 60 stupňov Celzia
Tlak 150 barov, prietok vody 500 l/hodina
Typ znečistenia: stredné znečistenie, olej, mastnota, tuky
Pripojenie 220 V
Váha stroja 70kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HDS 5/15

Rotačná tryska a tryska 1x rotačný lúč dopredu a 3x dozadu


Tlakový čistič bez ohrevu HD 10/25
Tlak 250 barov, prietok vody 1000 l/hod
Typ znečistenia: silné znečistenie
Pripojenie: 380 V
Váha stroja 70kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HD 10/25

Tlakový čistič bez ohrevu HD 9/23 so samostatným motorom (nie je potrebné pripojenie elektrickej energie). Maximálna nezávislosť v teréne.
Tlak 230 barov, prietok vody 900 l/hod
Typ znečistenia: silné znečistenie
Motor Honda (benzín)
Váha stroja 45kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HD 9/23

Tlakový čistič bez ohrevu HD 7/18
Tlak 180 barov, prietok vody 700 l/hod
Typ znečistenia: stredné znečistenie
Pripojenie: 380 V
Váha stroja 35kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HD 7/18


Tlakový čistič bez ohrevu HD 5/15
Tlak 150 barov, prietok vody 500 l/hodina
Typ znečistenia: menšie znečistenie
Pripojenie 220 V
Váha stroja 20kg
Hadica na krtkovanie do potrubia 20 - 30m
Na výber rôzne vodné trysky (rotačná tryska, 3x dozadu 1x dopredu lúč)
Kliknite na video tlakový čistič HD 5/15-HD6/15

7. Horúcovodný krtko, Ø potrubie 40mm-250mm

Horúcovodný vodný krtko. Naša špičková čistiaca mašinka na čistenie potrubí horúcou vodou sa pýši samostatným motorom s naftovým ohrevom vody, čo umožňuje absolútne nezávislý chod v teréne bez použitia elektrickej energie. Výhodou našich vysokotlakových čističov je možnosť výberu viacerých strojov, ktoré sa líšia svojou hmotnosťou, prietokom a tlakom vody. Ohrev vody našich vysokotlakových čističov sa pohybuje v rozmedzí 30 Celzia až 155 Celzia. Pri čistení potrubia horúcou vodou vám bude postačovať teplota do 80 Celzia. Naša požičovňa horúcovodných čističiek potrubia, vodný krtkov je prispôsobená požiadavkám prefesionálov.

Možnosť
Možnosť vyzdvihnutia na prevádzke Bratislava, Žilina, Liptovský Mikuláš
Dovoz strojov na vopred dohodnutom mieste v rámci celého Slovenska

Cena: dohodou

Na stroje pripojiteľný vodný krtko s hadicou 30m, možnosť výberu rotačných, prúdových a prerážacích hlavíc na čistenie potrubia


 
8. Malý mobilný vodný krtko, tlak 150 bar, priemer potrubia do 60mm
Malý prenosný mobilný vysokotlakový čistič Kärcher ponúka množstvo výhod pri čistení potrubia. Vodný krtko na základné čistenie menších priemerov potrubí ponúka maximálny komfort. Mobilné zariadenie, ktoré môžeme používať kdekoľvek. Vďaka benzínovému pohonu nepotrebujeme žiadny zdroj elektrickej energie. S tlakom 150 barov odporúčame čistiť zväčša upchatia v rodinných domoch.
 
Technické parametre
Vodný krtko 20m alebo 30m
Prietok vody 650l/h
Tlak 150 bar
Druh pohonu benzín
Motor Honda
Hmotnosť 35kg

Máte záujem o naše služby? Kontaktujte nás.

Už 27 rokov na trhu a stovky spokojných zákazníkov.